LEDهای فراگیر و انبوه این بار در مادربردهای گیگابایت

کمپانی گیگابایت پیشرو در عرضه تولید و ارائه قطعات با کیفیت همیشه به دنبال ایجاد تغییر برای بهره گیری بهتر از قطعات تولید شده بوده است و سری جدید مادربردهای گیگابایت نیز مستثنا نیست.اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربران مشکل پسند هستید.

 

امروز به معرفی یکی از جدیدترین ویژگی بکارگرفته شده در مادربردهای جدید کمپانی گیگابایت، برای پشتیبانی از سری جدید پردازنده های اینتل(Broadwell-E وSkylake) می پردازیم. این قابلیت  بر روی مادربردها با نام Ambient LED ارائه شده است، که به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی و با استفاده از LEDها فراگیر و انبوه کار نور پردازی به رنگ دلخواه در رنگ های متفاوت را در محیط داخلی کیس را کنترل و تنظیم نماید.

 برای استفاده از این ویژگی می بایست به همراه App center اختصاصی گیگابایت نرم افزار Ambient LED را نصب نماید تا با استفاده از این نرم افزار در سیستم عامل خود دنیای رنگها را با امکانات و قابلیت های متفاوت مدیریت کنید. شما در این نرم افزار علاوه بر آزادی عمل و کنترل کامل LEDها می توانید از حالت های  پیش فرض  تعبیه شده در این نرم افزار استفاده کنید:


 حالت Still شما را قادر خواهد ساخت  تا رنگ دلخواه (استفاده از ترکیب رنگی) را به صورت ثابت در کیس خود به نمایش بگذارید، حالت Beat این امکان رابه شما می دهد تا در هنگام پخش موسیقی و یا فایلها صوتی رنگ و روشنایی LED ها متناسب با ریتم خروجی صدا هماهنگ شود همچنین  تن صدای خروجی نیز در این حالت مورد نظر قرار گرفته تا حس خوب یک اکولایزر حرفه ای را به کاربر القا کند و در حالت Pulse، LEDها حالت چشمکزن را به آرامی نمایان می کنند و در آخر نیز می توانید با استفاده از کلید در نظر گرفته شده، تمام LEDها را خاموش کنید. همچنین تعبیه پین RBG  بر روی مادربرد این امکان را به کاربر می دهد تا با اضافه کردن نوارهای RGB 5050 کنترل آنها را نیز در دست گیرد و محیط رایانه ها را کاملا دگرگون سازند.


با توجه به ویژگی عرضه شده از طرف کمپانی گیگابایت بنظر می رسد کاربران  بتواند رنگ دلخواه خود را برای سیستم حرفه ایشان انتخاب کنند و از طرفی هم نیاز کاربران حرفه ای و حتی کیس مودرها را برای داشتن محیطی پر نور و زیبا را نیز پوشش دهد. لازم به ذکر است که مدل های X99  وZ170  بازطراحی شده از این ویژگی پشتیبانی می کنند.


نظرات

برای نظر دادن کافیست وارد حساب کاربری خود شوید.